Wspieram „Dziadków biznesu”

Wspieram „Dziadków biznesu”

„Dziadkowie biznesu” to kampania społeczna rozpoczęta w kwietniu 2021 przez grupę studentów marketingu z Warszawy na potrzeby olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Zauważyli, że pandemia uderzyła w małe biznesy lokalne, które nie są obecne w Internecie. Drobni przedsiębiorcy z dnia na dzień utracili większość swoich dochodów. Większość z nich to osoby starsze, stąd nazwa kampanii.

Działania w ramach kampanii obejmują m.in. zbieranie informacji o przedsiębiorcach potrzebujących wsparcia i promowanie ich w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Zajrzyj na ich stronę na Facebooku Dziadkowie biznesu.

Filmik podsumowujący pierwsze 3 miesiące kampanii:

Gdy trafiłam na stronę kampanii, pierwszą myślą, która przyszła mi do głowy, było „Ale super! Świetnie, że młodzi ludzie chcą wspierać starsze pokolenia”. Drugą myślą było; „Też chcę pomóc!”. Skontaktowałam się z osobami prowadzącymi kampanię i zaproponowałam, że będę oznaczać w Google Maps lokalizację danego przedsiębiorstwa wraz z godzinami otwarcia. Do tej pory sprawdziłam już 55 biznesów (od szewców, krawcowych, kwiaciarni, przez sklepy z rajstopami, po pracownie rękodzieła). 12 z nich oznaczyłam na mapie (czyli prawie 80% firm było już wcześniej umieszczonych w Google Maps, co jest pozytywnym sygnałem).

Ty też możesz pomóc. Polub posty na profilu Dziadkowie biznesu lub zgłoś do organizatorów profil firmy, która potrzebuje wsparcia.

admin

Comments are closed.